Wszystko co piękne – Santorini, Naxos, Paros 8 dni

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do na Wyspę Santorini w Grecji samolotem czarterowym. Po przylocie przeprawa promowa na Paros, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie wyspy Paros, trzeciej co do wielkości wyspy w archipelagu Cyklad. Paros zachwyca malowniczym krajobrazem: niewielkie wzgórza, wśród których umieszczone są kościoły, niekończące się plaże, ruiny starożytnych budowli oraz małe, biało błękitne wioski skąpane w promieniach słońca. Wyspa słynie z marmurów, które były wykorzystywane m.in. do budowy Akropolu. Zwiedzimy Parikię, stolicę i zarazem główny port wyspy. Parikia to cudowny labirynt krętych uliczek, które zaprowadzą nas do przepięknej, bizantyjskiej świątyni Ekatontapiliani (Matki Boskiej Stu Drzwi). Przejazd do miejscowości Naoussa, która słynie z tawern serwujących ośmiornice, a samo miasteczko uważane jest za jedno z najpiękniejszych na Cykladach. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na południe wyspy przez wioski Alyki i Drios do Piso Livadi,. Czas wolny na posiłek oraz kąpiele morskie. Tradycyjną architekturę Cyklad spotkamy ponownie w Lefkes, dawnej stolicy Paros z mnóstwem zieleni i zapierającymi dech w piersiach widokami. Lefkes to typowo historyczna wioska Cyklad, szczycąca się kamiennymi uliczkami, oszałamiającą tradycyjną i neoklasycystyczną architekturą oraz pysznym jedzeniem. Kontynuujemy naszą wycieczkę do Marathi, do starożytnych kamieniołomów marmuru, gdzie wydobywano światowej sławy marmur na niektóre z najbardziej znanych posągów i rzeźb w czasach starożytnych (np. Wenus z Milos). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na wyspę Naxos. To największa spośród cykladzkich wysp. Znakiem firmowym Naxos jest Portara – kamienny portal Świątyni Apollina (VI w. p.n.e.), który wita przybyłych do portu. Następnie udamy się na piesze zwiedzanie stolicy wyspy – Naxos Chora. Zobaczymy przepiękne stare miasto, pełne wąskich uliczek, małych sklepików i tawern oraz zamkiem weneckim, gdzie wciąż jeszcze mieszkają ludzie. To właśnie stąd Marco Sanudo rządził wyspą w imieniu Wenecjan. Powrót na Paros, transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Tego dnia jest możliwość korzystania z wycieczki fakultatywnej – rejs dookoła Antiparos, niewielkiej zamieszkałej wysepki położonej vis a vis Paros, słynącej z pięknych grot skalnych. Zaczynając od wyspy Paros, do wszystkich miejsc, które odwiedzimy można dostać się wyłącznie łodzią. Odwiedzimy takie miejsca jak : Livadi – Despotiko: wysepka Despotiko, niezamieszkała wysepka znana z pięknych plaż, Plaża Faneromeni, jaskinie i groty Epitafios, niebieska Laguna Panteronisi – możliwość kąpieli morskich. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6-7
Śniadanie. Czas wolny na kąpiele wodne i słoneczne oraz odpoczynek.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery :
– dla Klientów powracających do kraju – przeprawa promowa na Santorini, transfer na lotnisko,
– dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy – do hotelu na Patros

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Zakwaterowanie
Hotel /*- położony poza centrum miasta. Pokoje: wygodnie urządzone, 2 – osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i wc. Klimatyzacja w cenie pokoju. Do dyspozycji gości: w hotelu z reguły restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne, za dopłatą kolacje (7) w postaci bufetu lub serwowane, w zależności od hotelu. Kategoria lokalna: B, C.

Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym na/z Santorini, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko – port – lotnisko, transfery hotel – port – hotel, przeprawy promowe, 7 rozpoczętych dób hotelowych (6 dób hotelowych na Paros, 1 na Santorini – hotel 3/4* ze śniadaniem – pierwsza lub ostatnia doba hotelowa w zależności od rozkładu lotu), śniadania (7), opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 75EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Cena nie obejmuje
greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 18-26 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* – 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* – 3 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 7 EUR/pokój/noc, hotel 5* – 10 EUR/pokój/noc.

Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.