Selfie pod Akropolem 4 dni

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Aten: wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami oraz Muzeum Akropolu. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego obejrzymy słynną świątynię Hefajstosa i portyk kolumnowy Attalosa. Następnie udamy się na spacer po Place – niegdyś najstarszej dzielnicy rzemieślniczej, a dzisiaj najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji. Dla chętnych wieczór Grecki (dodatkowo płatny ok. 48 eur). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Tego dnia wybierzemy się w rejs, aby poznać bajeczne wyspy greckie należące do archipelagu Wysp Sarońskich. Dotrzemy do Hydry, gdzie zabroniony jest ruch samochodowy, a w porcie odwiedzających witają osiołki. Na wyspie można pospacerować wąskimi uliczkami, gdzie kwitną przepiękne Bugenwille. Hydra od dawna przyciąga światowej sławy artystów, swój dom miał tutaj Leonard Cohen. Następnie udamy się na Poros – najmniejsza wyspę z odwiedzanych, gdzie wolny czas można wykorzystać na spacer po malowniczych uliczkach pełnych tawern. Tego samego dnia dopłyniemy również do Eginy – największej wyspy sarońskiej, która przez wielu określana jest jako wyspa pistacjowa. Powrót do portu w Atenach i przejazd do hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie wizyta w Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy między innymi skarb mykeński ze złotą maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, freski z Thiry, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Następnie objazd miasta, podczas którego zobaczymy zmianę warty pod Parlamentem, Stadion Panatenajski, Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Zakwaterowanie
Hotele *** 3 noclegi.

Hotele położone są z reguły poza centrami miast.

Pokoje: 2- i 3- osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz klimatyzacją.

Cena obejmuje:
przelot samolotem do Aten, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe w Atenach), 3 śniadania (za dopłatą 2 obiadokolacje, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego), opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok.105 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt wycieczki fakultatywnej Ateny nocą ok. 30 EUR/os, wieczoru greckiego ok.50EUR/os. Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.

UWAGA!
Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 9-21 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2– 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 3 – 3 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 7EUR/pokój/noc.