Dubrownik Express 4 dni

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Wylot do Dubrownika. Po przybyciu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Dubrownika, przez wielu uznanych za najpiękniejsze chorwackie miasto i prawdziwą perłę Adriatyku. Dubrownik słynie m.in. ze swoich imponujących średniowiecznych murów obronnych, które otaczają stare miasto. Mają one długość około 2 km i są jednymi z najlepiej zachowanych w Europie. Podczas naszej wycieczki przejdziemy się najbardziej znaną i reprezentacyjną ulicą w Dubrowniku, Stradun, która biegnie przez Stare Miasto od Bramy Pile do Bramy Ploče, dzieląc historyczne centrum na dwie części. Zobaczymy m.in. Fontannę Onofrio, barokową Katedrę, Pałac Rektorów, którzy zarządzali miastem w czasach niepodległej Republiki Raguzy, renesansowy Pałac Sponza oraz Kościół św. Błażeja – patrona miasta. Czeka nas również wizyta w Muzeum Apteki, mieszczącej się w klasztorze Franciszkanów i będącej jednym z najstarszych tego typu muzeów na świecie. Założona w 1317 roku apteka była jedną z pierwszych publicznych aptek w Europie i nieprzerwanie funkcjonuje do dzisiaj. Muzeum prezentuje zabytkowe naczynia, narzędzia farmaceutyczne i inne artefakty związane z historią farmacji. Po południu czas wolny na samodzielne eksplorowanie miasta. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejedziemy malowniczą trasą widokową wzdłuż Adriatyku do Czarnogóry, gdzie zobaczymy najpiękniejsze miasta czarnogórskiego wybrzeża, Kotor i Budvę. Zaczniemy od Budvy, jednej z najstarszych osad nad Adriatykiem, z historią sięgającą ponad 2500 lat, a obecnie najnowocześniejszym kurortem Czarnogóry. Przespacerujemy się po urokliwej starówce, zobaczymy mury miejskie, dawną cytadelę, Plac Poetów oraz najstarszy kościół w mieście, Santa Maria in Punta. Czas wolny. Następnie udamy się na zwiedzanie Kotoru, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę UNESCO. Miasto położone jest u podnóża masywu Lovćen, którego strome zbocza schodzą wprost do Adriatyku. Urzekająca okolica Zatoki Kotorskiej przypomina norweskie fiordy. W programie m.in. katedra św. Trifona, wieża zegarowa z XVII w, cerkiew św. Nikoli. Dzień w Czarnogórze zakończymy wizytą na wyspie Matki Bożej na Skale, gdzie zobaczymy barokowe sanktuarium i cudowne widoki na zatokę. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4
Na koniec rejs na pobliską wyspę Lokrum, gdzie znajduje się replika Żelaznego Tronu – jednego z kluczowych elementów serialu “Gra o tron”. Odwiedzający mają możliwość usiąść na tronie i poczuć się jak filmowi bohaterowi z fikcyjnego Westeros. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w hotelu 3* ze śniadaniami. Hotel usytuowany jest na obrzeżach Dubrownika. Pokoje są funkcjonalnie urządzone, z prywatną łazienką wyposażoną w prysznic lub wannę, ręczniki i zestaw kosmetyków.
Goście mogą korzystać z recepcji 24 godziny na dobę, lobby i restauracji hotelowej.

Cena obejmuje:
przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa-Dubrownik-Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie: śniadania, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, obsługi grupy w systemie TGS, opłaty klimatycznej w hotelu (kwota ok. 151 EUR płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy i innych wydatków osobistych.