Chiny w dół Jangcy

by

in

Dzień 1
Przelot samolotem rejsowym do Pekinu (bez przesiadki).

Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo – celna. Następnie krótkie zwiedzanie miasta: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) – historyczne centrum miasta. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu: Letni Pałac oraz Święta Droga. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Następnie udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem – Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja i powrót na nocleg do hotelu w Pekinie.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Pekinu, w programie: Świątynia Niebios, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego. (UWAGA! Ze względu na lokalne restrykcje, w wybranych terminach zwiedzanie Zakazanego Miasta odbywa się wyłącznie z zewnątrz, bez wchodzenia na teren kompleksu.) Na zakończenie kolacja w tradycyjnej restauracji (kaczka po pekińsku). Następnie transfer na dworzec kolejowy i odjazd nocnego pociągu do Xian. Nocleg w pociągu – przedziały 4 – osobowe, miejsca sypialne. (Trasa ok. 1100 km).

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Xian: Pagoda Dzikiej Gęsi (Dayan Ta), w której przechowywane są buddyjskie pisma, starożytne mury miejskie oraz Wielki Meczet – budowla, która w niesamowity sposób łączy ze sobą islam i tradycję chińską. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem przedstawienie folklorystyczne „Dynastia Tang” połączone z kolacją.

Dzień 6
Po śniadaniu kontynuujemy odwiedzanie atrakcji Xian. Zobaczymy muzeum Terakotowej Armii – zbioru kilku tysięcy figur żołnierzy w szyku bojowym – których historia sięga I w. p.n.e. Po zakończeniu zwiedzania lunch i przejazd szybkim pociągiem do Chengdu (ok. 3 godz.). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 7
Po śniadaniu w hotelu przejazd do Leshan, gdzie będziemy podziwiać posąg Wielkiego Buddy – Da Fo. Ponad 70-metrowa figura wyrzeźbiona została 1300 lat temu w skale nadrzecznego zbocza i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu lunch. Odwiedzimy także Instytut Hodowli Pandy Wielkiej na obrzeżach Chengdu. Jest to jedyny w swoim rodzaju ośrodek, gdzie można obserwować ten zagrożony gatunek zwierząt, jeden z symboli Chin, na przestronnych wybiegach zbliżonych do środowiska naturalnego. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 320 km).

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do miasta Chongqing, malowniczo położonego pomiędzy pasmami górskimi a doliną Jangcy. Zobaczymy tu nowoczesną dzielnicę biznesową Jiefangbei – imponujący las wieżowców otaczający Pomnik Wyzwolenia. Odwiedzimy także miasteczko Ciqikou i przespacerujemy wśród zabytkowych budynków oraz klimatycznych herbaciarni. W trakcie zwiedzania lunch. Wieczorem zaokrętowanie na statku i kolacja. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 9
W pierwszym pełnym dniu rejsu po Jangcy czeka nas podziwianie imponujących krajobrazów i relaks na statku, a także udział w dodatkowej wycieczce (wybór wycieczki uzależniony jest od organizatora rejsu). W ciągu dnia pełne wyżywienie na statku (śniadanie, obiad i kolacja). Nocleg na statku.

Dzień 10
Dziś przekroczymy Trzy Przełomy Jangcy: Qutang – najwęższy, Wu – najbardziej malowniczy oraz Xiling – największy. Przez cały dzień towarzyszyć nam będą spektakularne widoki, kiedy statek będzie płynął z nurtem rzeki wijącej się między zielonymi wzgórzami i stromymi, urwistymi ścianami skalistych wąwozów. Z pokładu mniejszej łodzi będziemy też mogli podziwiać tzw. Trzy Małe Przełomy na rzece Daning. W ciągu dnia pełne wyżywienie na statku (śniadanie, obiad i kolacja). Nocleg na statku.

Dzień 11
Po śniadaniu wyokrętowanie i okazja do przyjrzenia się bliżej samej zaporze. Jej budowa była ogromnym przedsięwzięciem, otoczonym licznymi kontrowersjami związanymi zarówno z przesiedleniami miejscowej ludności jak i wpływem na środowisko naturalne i bioróżnorodność doliny Jangcy. Przejazd do Yinchang i transfer do Wuhan. W ciągu dnia lunch. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 12
Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do do Suzhou. Następnie wizyta w miasteczku Tongli, które położone jest na wodzie. Podczas zwiedzania lunch. Przejazd do Szanghaju zwanego czasem Paryżem wschodu, pięknego i bogatego miasta kupców i przemysłowców. Spacer po Bund (Waitan) czyli dzielnicy z neoklasycznymi budynkami przypominającymi te, powstające w latach 30 XX w. w Nowym Jorku, wizyta na Nanjing Street – głównej ulicy handlowego Szanghaju, gdzie będzie sporo czasu na zrobienie zakupów. Kolacja i nocleg w Szanghaju.

Dzień 13
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju: Świątynia Nefrytowego Buddy (Yufo Si) z dwumetrowym, bogato zdobionym posągiem o wadze ponad jednej tony oraz fascynujące Centrum Planowania Miasta, gdzie zobaczymy wiele wystaw poświęconych rozwojowi miasta. Podczas zwiedzania lunch. Na zakończenie spacer po dużym obszarze handlowym znajdującym się przy Świątyni Patrona. W czasie zwiedzania możliwość przejazdu „latającym pociągiem” Maglev, osiągającym prędkość 431 km/h (dodatkowo płatne ok. 25 USD). Kolacja i nocleg w Szanghaju.

Dzień 14
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Odwiedzimy Muzeum Sztuki Chińskiej. Po późnym lunchu transfer na lotnisko i wylot do Polski (z przesiadką).

Dzień 15
Lądowanie w Warszawie.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie
Hotele dobrej klasy /*, kabiny na statku wycieczkowym, przedziały 4 – osobowe w pociągu nocnym.

Pokoje:
2 – osobowe, we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor.

Wizy
W dniu 24 czerwca 2024 rząd Chińskiej Republiki Ludowej podjął decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli Polski. Od 1 lipca 2024 do 31 grudnia 2025 roku, osoby posiadające polski paszport będą mogły wjeżdżać na terytorium Chin i przebywać do 15 dni, bez konieczności ubiegania się o wizę. Paszport musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron oraz być ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy. Lista niezbędnych dokumentów oraz nieprzekraczalnych terminów znajdują się u sprzedawcy.

W terminie poniżej 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie.

Cena obejmuje:
przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio, powrót z przesiadką w Pekinie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 1 nocleg w pociągu – 4- osobowe przedziały z kuszetkami, 3 noclegi na dużym statku turystycznym (kabiny 1- i 2 – osobowe), transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 365 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne
Uwaga!
Ze względu na wzmożone kontrole bezpieczeństwa bagaży na stacjach kolejowych w Chinach konfiskowane mogą zostać przedmioty uznane za niebezpieczne, tj. przedmioty ostre (takie jak nożyczki, brzytwy, żyletki oraz noże, w tym scyzoryki i finki; nie dotyczy jednorazowych maszynek do golenia i cążek do paznokci), aerozole (dezodoranty, lakiery do włosów, pianki do golenia, suche szampony itp.) czy zapalniczki. W/w przedmioty nie mogą być przewożone w bagażu głównym ani w bagażu podręcznym.