Peloponez

ALDEMAR OLYMPIAN VILLAGE 5*

Luksusowy, elegancki hotel marki Aldemar należy do najlepszych obiektów na Peloponezie. Doskonała, piaszczysta plaża, duże baseny zjeżdżalnia do wody, piękny ogród, wyśmienite jedzenie, spa oraz mnóstwo, mnóstwo atrakcji sportowych – to wszystko składa się na wakacje na najwyższym poziomie. Hotel rekomendowany dla rodzin z dziećmi.

RAMADA LOUTRAKI POSEIDON RESORT 5*

Bardzo zielony, przestrzenny kompleks hotelowy z pięknym widokiem na zatokę. Doskonałe miejsce do spokojnego relaksu we dwoje lub z rodziną. Położenie sprzyja zwiedzaniu, w zasięgu ręki: uzdrowisko z naturalnym SPA i wodami leczniczymi Loutraki, oraz najciekawsze miejsca w Grecji: słynny Korynt, Ateny, Epidauros czy urocze Nafplio. Hotel wyróżnia się bardzo dobrym wyżywieniem.

PAPAS 3*

Wspaniała lokalizacja hotelu, nad morzem, a jednocześnie w pobliżu promenady i centrum znanego kurortu jakim są Loutraki. Hotel zapewnia bardzo dobry serwis i promuje szczególnie pobyty rodzinne – możliwość 3 dostawek z bardzo dużymi zniżkami, nawet dla trojga dzieci.

GRECOTEL FILOXENIA KALAMATA 4*

Obiekt o wysokim standardzie usług i pięknym położeniu. Polecamy Klientom wymagającym i poszukującym niezapomnianych, luksusowych wakacji.Hotel Filoxenia usytuowany jest na południowo-zachodnim Peloponezie na obrzeżach miasta Kalamata. Pięknie położony obiekt u podnóża pasma górskiego Tajget i nad lazurową Zatoką Meseńską jest jednym z bardziej eleganckich hoteli w regionie.

Co warto obejrzeć na Peloponezie

Region obfituje w miejsca warte odwiedzenia, do najciekawszych atrakcji Peloponezu należą:

Mykeny – ruiny starożytnego miasta z fragmentami murów cyklopowych, okręgami grobowymi, pozostałościami pałacu, cysterny i dwóch świątyń władców mykeńskich oraz słynną Lwią Bramą.
Epidauros – pozostałości miasta będącego w starożytności centrum kultu boga sztuki lekarskiej Asklepiosa, dziś możemy tu zobaczyć wspaniale zachowany teatr z III w. p.n.e., słynący ze swojej akustyki.
Korynt – niegdyś trzecie co do ważności (po Atenach i Sparcie) greckie polis, z dzielnicą garncarzy, czyli Keramejkos, fontannami Pejrene i Glauki, agorą z mównicą, na której miał przemawiać św. Paweł oraz świątynią Apollina z VI w. p.n.e., w której do dziś przetrwało 7 z 38 kolumn.
Kanał Koryncki – ukończony pod koniec XIX w. kanał łączący Zatokę Korynckiej Morza Jońskiego z Zatoką Sarońską Morza Egejskiego.
Nafplio – urokliwe 10-tysięczne miasteczko nazywane przez Wenecjan, którzy przez jakiś czas sprawowali nad nim kontrolę, Neapolem Lewantu.
Olimpia – miejsce, gdzie w starożytności odbywały się igrzyska z ruinami Świątyni Zeusa, w której stał kiedyś posąg tego boga dłuta Fidiasza, zaliczany do siedmiu cudów świata starożytnego, pozostałościami Świątyni Hery, gimnazjonu, palestry, Filipejonu czy stadionu.
Mistra – doskonale zachowane średniowieczne miasto z XIII-wieczną Katedrą Mitrópolis, licznymi klasztorami i kościołami.
Monemvasia – miasteczko zwane Gibraltarem Wschodu, gdzie na zwiedzających czeka dolne miasto ze swoim labiryntem malowniczych uliczek i kilkoma bizantyjskimi kościołami i górne gdzie można podziwiać, oprócz pięknego widoku, ruiny wcześniejszych zabudowań Monemvasii.
Plaże – Peloponez ma również do zaoferowania turystom całą masę plaż i to zarówno na północy (Lakopetra), wschodzie (Skafidia, Kakovatos), południu (Voidokilia, Skoutari, Divari, Kalamata, Methoni i Simos na Elafonisos), jak i zachodzie półwyspu (Karathonas, Tolo, Astros).